Duolife – jakie ma opinie? Sekta zdrowego lifestyle’u czy prężna firma?

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Nic więc dziwnego, że na rynku działa wiele firm, które mają nam pomóc w osiągnięciu tego stanu. Jedną z nich jest Duolife – firma oferująca produkty z branży suplementów diety oraz suplementów. Jest to jednocześnie przedsiębiorstwo, które oferuje możliwość zarabiania na ich sprzedaży praktycznie każdej osobie, która wyrazi chęć na podjęcie takiej pracy. Czy jednak Duolife jest firmą godną zaufania? Postanowiliśmy to sprawdzić, ponieważ poza licznymi pozytywnymi opiniami w sieci możemy znaleźć także informacje o oszustwach Duolife.

Duolife – co to jest?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest Duolife a dokłdniej od informacji, które firma przedstawia sama o sobie. W sieci możemy znaleźć informacje o tym, że jest to firma oparta na wartościach, dbałości o ekologię oraz stawianiu zarówno pracowników jak i klientów na pierwszym miejscu.

Duolife to polska firma specjalizująca się w produkcji suplementów diety o wyłącznie naturalnym składzie. Firma została sukcesywnie budowana od roku 2013 i ma ugruntowaną pozycję na rynku zarówno w Polsce, jak i za granicą. W jej ofercie, według tego co sama mówi, szeroki asortyment produktów, w tym suplementy diety, kosmetyki oraz żywność funkcjonalną.

Wszystkie produkty są certyfikowane i oparte na innowacyjnych, opatentowanych formułach. Ponadto Duolife angażuje się w działalność proekologiczną. Przykładem tego jest akcja #EcoDuo, promująca bardziej przyjazne dla środowiska opakowania. Skąd więc negatywne głosy dotyczące działalności tej marki? Spróbujmy to ustalić.

Opinie o Duolife – co można usłyszeć o tej firmie?

Osoby zainteresowane ofertą lub pracą w Duolife mogą natknąć się na różne opinie dotyczące tej organizacji. Wynika to z faktu, że jest to firma, która oferuje produkty związane ze zdrowym stylem życia, takie jak suplementy diety i kosmetyki naturalne.

Jednocześnie w modelu sprzedaży wielopoziomowej, co oznacza, że można się z nią związać jako dystrybutor lub konsument. Dla wielu osób taki model sprzedaży produktów jest związany z nadużyciami, inni zaś odnajdują się w nim doskonale. Dlatego też opinie na temat Duolife są tak bardzo zróżnicowane i nie zawsze pochlebne.

Czy Duolife to sekta?

Nie da się ukryć, że marketing wielopoziomowy czyli MLM to dość kontrowersyjna forma prowadzenia działalności, w której najwięcej zarabiają ci, którzy mają pod sobą “struktury” czyli dziesiątki, a nawet setki osób, które również sprzedają produkty. Osoby wyżej w strukturze otrzymują procent od ich sprzedaży.

Do tego Duolife prowadzi proekologiczną a jednocześnie coachingową narrację w stosunku do swoich dystrybutorów. Wszystko to sprawia, że niektórzy pytają nawet czy Duolife to sekta. Odpowiedź brzmi: nie. Niemniej jednak model biznesowy tej firmy nie gwarantuje pewnego wynagrodzenia, co więcej dystrybutorzy na dole drabiny muszą wyłożyć na produkty własne pieniądze, jest to więc bardzo ryzykowne.

Duolife – opinie z forum i całego internetu

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o Duolife warto sprawdzić opinie osób, które pracowały dla tej organizacji oraz korzystały z jej produktów. Nie da się bowiem ukryć, że internet jest miejscem, w którym ludzie nie boją się wyrażać szczerych, również negatywnych opinii. Oto niektóre z tych, na które udało nam znaleźć na forach internetowych.

  • “Kapsułki Duolife okazały się wielką klapą i nie przyniosły mi rezultatów, których oczekiwałem i które obiecał mi producent na opakowaniu. Efekty po stosowaniu Duolife były naprawdę niewielkie! Dlatego niestety nie mogę polecić tego środka nikomu, bo wydałem ponad 60 zł i niestety nie udało mi się zażegnać swoich problemów ze stawami nawet w zadowalającym stopniu.”
  • “Szkolenia są na zoomie, dostaję czasem linki. Wiem dużo na temat produktów itp. Ale ciężko zdobyć kogoś, kto zapisze się pod tobą, Obecnie sprzedaję znajomym i z tego jest jakiś grosz, ale żadne kokosy. Najlepiej jest podobno, gdy masz kogoś pod sobą.”
  • “Niestety szkolenia też są płatne, niektóre można zobaczyć w zoo ,nie mówiąc już o wyjazdach szkoleniowych gdzie tam już płaci się znacznie większa kasę.To prawda żeby coś osiągnąć trzeba bardzo się napracować i stracić trochę kasy,i może być tak że nawet nic nie osiągniesz .Po prostu pracujesz na tych co są na górze. Za zakup na 500pkt wydasz dużą kasę o dostaniesz jakiś tam produkt np.żel do rąk i jakąś butelkę ,a wydasz 800 do 1000 zł, kpina. Dużo by pisać.”
  • “Na początku lutego kupiłam 1 butelkę DuoLife Collagenu. byłam bardzo zadowolona z produktu i zamówiłam kolejne dwie butelki. Paczkę otrzymałam 2.03.22 . Pierwsza butelka była ok, natomiast po otwarciu drugiej butelki zaraz na początku stwierdziłam inny smak collagenu, ale myślałam, że może mi się wydaje. Piłam jeszcze przez następnych parę dni, ale smak był coraz gorszy. I po każdym otwarciu butelki unosił się kwaśny zapach. Zaznaczam, że butelkę trzymałam w lodówce i za każdym razem nalewałam do szklanego naczynia Proszę o informacje: czy mam odesłać tę butelkę i złożyć oficjalną reklamację?”.

Jak więc widać, zarówno pracownicy, jak i klienci nie są zadowoleni z Duolife. Wiedząc o tym mając styczność z tą firmą warto zachować ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *