Lifting twarzy- jak przygotować się do zabiegu i jak dbać o twarz po nim?

Lifting twarzy ma na celu usuniecie zmarszczek, choć nie jest to jedyny efekt zabiegu. Aby efekty były widoczne i długotrwałe należy przygotować się do zabiegu i odpowiednio dbać o skórę twarzy po jego wykonaniu. Jak to zrobić, by móc cieszyć się młodzieńczą twarzą przez długi czas?

Lifting twarzy – jakie daje efekty?

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który ma na celu pozbycie się wszelkich oznak starzenia, między innymi zmarszczek, kurzych łapek, nadmiaru skory w okolicach twarzy i szyi, nadmiaru tłuszczu i opadnięcia fałd nosowo – wargowych, linii uśmiechu, linii fałd na czole.

Podstawową zaletą wykonania liftingu twarzy jest możliwość wykonania go bez konieczności wykonania operacji, w sposób bezinwazyjny. Zabieg liftingu wykonać można laserowo, nicią i falami radiowymi. Odpowiednio dbając o skórę twarzy i szyi po wykonanym zabiegu, będziemy wyglądali o kilka lat młodziej przez bardzo długi czas.  Spektakularne efekty daje jednak zabieg chirurgiczny, który jest trwalszy. Dzięki niemu zostanie przywrócony naturalny owal twarzy a napięcie skóry i szyi znacznie się poprawi. Być może rekonwalescencja trwa o wiele dłużej, jednak zabieg jest bardziej skuteczny, a twarz i szyja nabierają młodzieńczego efektu. 

Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach, gdy obrzęki i zasinienia zaczynają znikać. Pełny efekt osiągany jest dopiero pół roku po wykonanym zabiegu, nie należy wiec martwić się, że zabieg się nie udał i uzbroić się w cierpliwość. 

Lifting twarzy – jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg liftingu twarzy był skuteczny, a efekty zauważalne i długotrwałe należy przygotować się do niego jeszcze przed jego wykonaniem. Lekarz przekaże nam zalecenia, do których należy się bezwzględnie dostosować. 

 • Spożywanie alkoholu i palenie papierosów kilka tygodni przed zabiegiem jest zakazane
 • Korzystanie z solarium nie jest wskazane
 • Nie należy przyjmować nie tylko leków typu aspiryna, ale również innych suplementów diety, imbiru i czosnku, które mają w swoim składzie salicylany. 
 • Przed zabiegiem należy wykonać zlecone przez specjalistę badania, między innymi: morfologię, EKG, INR – PT, HIV przeciwciała, HCV przeciwciała, grupa krwi, elektrolity, wymaz nosa w kierunku gronkowca, wymaz z odbytu w kierunku KPC. 
 • W dniu zabiegu należy być na czczo

Lifting twarzy – jak dbać o nią po zabiegu?

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy, niezależnie, jaką metoda zostanie wykonane, jest bardzo ważne, by przyniósł on oczekiwany efekt. To jednak nie wszystko, ponieważ należy również dostosować się do zaleceń po zbiegu. 

Jeśli zabieg liftingu twarzy był zabiegiem chirurgicznym, to rekonwalescencja trwa około czterech tygodni. W tym czasie konieczna jest zmiana opatrunków i noszenie specjalnej maski, która wspomaga proces gojenia przez 2 tygodnie przez całą dobę każdego dnia.  Szwy pozostałe po liftingu usuwana się po dwóch tygodniach podczas wizyty kontrolnej. 

Przez kilka dni po zabiegu twarz będzie opuchnięta i lekko zasiniona. Warto jest więc unikać aktywności fizycznej, nachylania, podnoszenia ciężkich rzeczy w okresie około 4 tygodni. 

Jeśli chodzi o blizny, to specjaliści starają się ulokować ją w takim miejscu, by była jak najmniej widoczna. Zazwyczaj umieszcza się ją we włosach, wzdłuż ich linii lub za uchem. Powikłania po zabiegu zazwyczaj się nie zdarzają, jeśli jednak pojawi się krwiak lub silny ból to należy zgłosić to natychmiast lekarzowi. 

Jak przedłużyć efekt liftingu?

Efekty liftingu twarzy utrzymują się do 15 lat. Medycyna estetyczna daje nam kilka możliwości, dzięki którym jego efekt zostanie podtrzymany, na przykład:

 • Stymulatory tkankowe
 • Pillingi
 • Kwasy
 • Fale radiowe
 • Botox
 • Zastrzyki z toksyny botulinowej
 • Mezoterapia
 • Infuzja tlenowa

Inne zabiegi na twarz lub szyję można wykonać dopiero po okresie rekonwalescencji i odczekaniu pół roku od zabiegu, gdy efekty są najbardziej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *